produkcja esd
Odzież antyelektrostatyczna
Odzież ANS (PN-EN-1149)​
Odzież ESD
Image is not available

Odzież antyelektrostatyczna ANS (PN-EN-1149)

Szczególne wymagania stawiane odzieży ochronnej związane mogą być z różnymi zagrożeniami, przy czym jednym z najbardziej niebezpiecznych, a zarazem trudnych do wyeliminowania są mikro-wyładowania elektrostatyczne. Właściwości elektrostatyczne powszechnie stosowanych materiałów w połączeniu np. z ruchem mogą wygenerować ogromne zagrożenia, szczególnie w obszarach podwyższonego ryzyka np. strefach zagrożenia wybuchem.
Wymagania dotyczące właściwości użytych materiałów i zasad konstruowania dotyczące odzieży ochronnej nie gromadzącej ładunku elektrostatycznego, stosowanej jako element jednolitego systemu uziemień w celu zapobiegania wyładowaniom elektrycznym powodującym zapłon określa szczegółowo norma PN-EN-1149.
Odzież antyelektrostatyczna
ochronna serii Cottonproduct  ANS przeznaczona jest do prac w warunkach, w których wymagane jest odprowadzanie ładunku elektrostatycznego z ciała człowieka. Podczas pracy osoba nosząca odzież rozpraszającą ładunki elektrostatyczne nie powinna jej rozpinać ani zdejmować. Odzież antyelektrostatyczna  musi całkowicie zakrywać odzież użytkownika, który jednocześnie musi być odpowiednio uziemiony np. poprzez noszenie odpowiedniego obuwia lub opaski na nadgarstku podłączonej do magistrali uziemiającej.

T-shirt, koszulka POLO, bluza dresowa

antyelektrostatyczne ANS

Kolory*:  granat/błękit/biały/chaber
Rozmiary: 2XS-5XL
Model: T-shirt
Gramatura dzianiny: 180 g/cm² (±5%)
Połówkowy czas zaniku ładunku: T50 < 0,01 s
Współczynnik ekranowania S:  0,700±0,030

 W ofercie ANS również: Koszulka Polo / Bluza dresowa

*Dowolny kolor na zamówienie

Odzież antystatyczna

Odzież antyelektrostatyczna ESD (PN-EN-61340)

Dynamiczny rozwój i powszechna automatyzacja sprawiły, że dziś niemal każda branża naszpikowana jest elektroniką. Chodzi przy tym nie tylko o park maszynowy i stosowane urządzenia elektroniczne, ale także i czasem przede wszystkim o produkowane wyroby.
Wiele niezależnych, prowadzonych na całym świecie badań wykazało, że nawet ¾ wszystkich uszkodzeń komponentów elektronicznych może być wywołane przez niewłaściwą ochronę pracowników.
Choć za bezpośrednią przyczyną uszkodzeń stoją ładunki elektrostatyczne i towarzyszące im niekontrolowane mikro-wyładowania, to realne zagrożenie pojawia się w chwili, gdy w proces włącza się niewłaściwie zabezpieczony i nieprzeszkolony człowiek. Niewłaściwe zachowanie, a szczególnie nieprawidłowy ubiór mogą sprawić, że to właśnie pracownik stanie się głównym generatorem ładunku elektrostatycznego.
Głównym i zarazem najważniejszym elementem właściwego zabezpieczenia jest specjalna odzież antyelektrostatyczna – to jednocześnie najważniejszy środek ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Jednak kluczowym jest poziom takiego zabezpieczenia. W przypadku ochrony urządzeń elektronicznych nie wystarczy bowiem zastosowanie odzieży zgodnej z normą PN-EN-1149, dotyczącą odzieży ochronnej rozpraszającej ładunek elektrostatyczny. Należy bezwzględnie stosować odzież zgodną z normą PN-EN-61340, a dotyczącą właśnie odzieży odpowiedniej do ochrony urządzeń elektronicznych przed zagrożeniem elektrostatycznym. Odzież taka oznaczana jest specjalnym znakiem ESD na żółtym tle.
Odzież serii Cottonproduct ESD spełnia równocześnie normę PN-EN-1149 – dotyczącą odzieży ochronnej rozpraszającej ładunek elektrostatyczny, stosowanej jako element jednolitego systemu uziemień w celu zapobiegania wyładowaniom zapalającym, oraz przede wszystkim normę PN-EN-61340 – dla odzieży odpowiedniej do ochrony urządzeń elektronicznych przed zagrożeniem elektrostatycznym bezpośrednio na miejscu pracy i w każdej strefie EPA.

Odzież specjalnej serii Cottonproduct ESD

Odzież specjalnej serii Cottonproduct ESD, zaprojektowana została z myślą o rosnących wymaganiach stawianych odzieży ochronnej, roboczej i użytkowej w dynamicznie rozwijającym się świecie.

Odzież serii Cottonproduct  ESD, wykonywana jest w 100% z surowców pochodzących z Unii Europejskiej, a jej produkcja odbywa się w całości w naszym zakładzie. Produkty Cottonproduct ESD spełniają jednocześnie dwie najważniejsze normy europejskie dotyczące ochrony i zabezpieczenia antyelektrostatycznego: PN-EN-1149 oraz PN-EN-61340.

Komfort, ergonomia, wytrzymałość

Specyficzne warunki zawsze wymagają dedykowanych rozwiązań. Odzież Cottonproduct ESD to optymalne zestawienie walorów użytkowych i parametrów technicznych.
Z jednej strony wygoda, komfort i estetyka, z drugiej wytrzymałość, trwałość i atrakcyjna cena.
Produkty serii Cottonproduct ESD wykonywane są ze specjalnych dzianin o składzie mieszanym, w którym dominującą część stanowią włókna bawełniane i poliestrowe, uzupełnione 4% włóknem węglowym o doskonałych parametrach przewodzenia.
Bawełna nadaje tym produktom naturalny charakter i wysoki komfort użytkowania, a poliester zapewnia doskonałą wytrzymałość i trwałą kolorystykę przez wiele lat użytkowania.

T-shirt, koszulka POLO

antyelektrostatyczne ESD

Kolory*:  zielony, żółty, niebieski, ciemnoniebieski, czerwony, biały, czarny
Rozmiary:  2XS-5XL
Modele:  koszulka Polo
Oznaczenia:  wszywka ESD na rękawie
Gramatura dzianiny:  170 g/cm² (±5%)
Rezystancja „point to point”:  Rp-p < 10 Ω
Rezystancja powierzchniowa:  Rs < 10 10
Połówkowy czas zaniku ładunku:  T50 < 0,01 s
Współczynnik ekranowania S:  0,586±0,026

W ofercie ESD również : T-shirt

* Dowolny kolor na zamówienie

Odzież ESD

Działanie antyelektrostatyczne

Odzież serii Cottonproduct ESD spełnia równocześnie dwie normy: PN-EN1149 – dotyczącą odzieży ochronnej rozpraszającej ładunek elektrostatyczny, stosowanej jako element jednolitego systemu uziemień w celu zapobiegania wyładowaniom zapalającym, oraz normę PN-EN-61340 – dla odzieży odpowiedniej do ochrony urządzeń elektronicznych przed zagrożeniem elektrostatycznym.